2018 Metro League Trials Now Open

Applications are now open for 2018 Inner Western Suburbs Metro League Teams TRIAL 1 DATE: Sunday 12 th November TIME: 1.00 - 3.00pm Squad names to proceed Read more

2018 Representative Coach Applications now open

Applications are invited from any interested persons for Representative Coaching positions for 2018. The 2018 Nomination form can be found under the Representative Read more

IW Metro Div 4 part of the NSW Marie Little Shield Preparation

The NSW Marie Little OAM Shield squad have had the guidance of the Inner Western Suburbs Netball Association in preparation for this weekend’s annual Read more

All Jnr Representative Squads announced - Phase 2

Selections for the 2018 11 and 12 years representative teams were held on Sunday with around 80 players signing up for each age group. The day consisted Read more

Sydney Netball Academy - Athlete Nominations

Sydney Netball Academy (SNA) are call for Athlete Nominations for 2018. Sydney Netball Academy (SNA) forms an important step in the Netball NSW Player Read more

New B Badges awarded.

Congratulations to Clare Nealon (Ashbury) and Sarah Reynolds (Greenlees) who were awarded their AANA 'B' Badges yesterday. Both girls have spent alot Read more

Events

Sydney Netball Academy - Athlete Nominations
Sydney Netball Academy (SNA) are call for Athlete Nominations for 2018. Sy...
IWSNA competitions
Show:
Select Grade:
select
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
Division 1 2 17 Oct 17
HNC Cheetahs
 35  def  18
FDAS Flyers
Division 1 2 17 Oct 17
SHLNC Diamonds
 39  def  11
IWSNA 14 Reps
Division 1 2 17 Oct 17
GNC Captivas
 9  def by  27
BWNC Vindicators
Division 2 2 17 Oct 17
Sapphires Blue
 22  def  12
FDAS Sapphires
Division 2 2 17 Oct 17
BUNC Rebels
 23  def  20
TNC Calico Cats
Division 3 2 17 Oct 17
GNC Caprice
 18  def  16
BUNC Crystals
Division 3 2 17 Oct 17
BNC Shiraz
 11  drew  11
HNC Wildcats
Division 4 2 17 Oct 17
JNC Joeys
 29  def  16
GNC Volts
Division 4 2 17 Oct 17
GNC Toranas
 21  def  20
HNC Lions
Division 5 2 17 Oct 17
ANC Flugels
 12  def by  18
HNC Hyenas
Division 5 2 17 Oct 17
GNC Adventras
 11  def by  34
JNC Jinx
Division 6 2 17 Oct 17
BNC Akoya Pearls
 18  def  16
BUNC The Devils
Division 6 2 17 Oct 17
SHLNC Vincents
 9  def by  33
GNC Vectras
Cadet 1 2 17 Oct 17
SHLNC Wallabies
 13  def by  18
RNC Lorikeets
Cadet 2 2 17 Oct 17
Schols Swordfish
 31  def  2
FDAS Hawks

YouTube

Facebook